Plechový bubínek

Removu.cz Plechový bubínek Image
AUTOR
Günter Grass
NÁZEV SOUBORU
Plechový bubínek.pdf
VELIKOST SOUBORU
6,69 MB

POPIS

Trávit čas knihou Plechový bubínek! Na našem webu removu.cz najdete knihu Plechový bubínek a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Román Plechový bubínek (1959), který Grasse přes noc proslavil po celém světě, je koncipován jako příběh jednoho hrdiny. Na začátku 50. let zaznamenává Oskar Matzerath v Léčebném a zaopatřovacím ústavu běh svého života od začátku století až do doby adenauerovského Německa. Tento infantilní vypravěč se se svým plechovým bubínkem pohybuje mimo tradiční morálku, a právě proto se nakonec jeví jako jediný zdravý ve světě lži a zločinu. Dílo šokovalo své první čtenáře otevřeností a bezohledností, zároveň však otevřelo poválečnému německému románu cestu ke světovosti a svému hrdinovi zajistilo významné místo v moderní mytologii.
INFORMACE

Plechový bubínek (1979) | FILMTORO

Obsah filmu Plechový bubínek . Děj filmu, odehrávající se v první polovině 20.století je situován převážně do přístavního města Gdaňsk, kde společně žijí Němci, Poláci a slovanská menšina Kašubů. Hlavní hrdinou filmu je malý Oscar. Jeho babička, kašubka, měla z neznámým polákem dceru Agnes.

The Tin Drum (1979) ORIGINAL TRAILER [HD 1080p] - YouTube

Plechový bubínek Existuje ještě dobrý tucet momentek ležícího, sedícího, lezoucího, capajícího, ročního, dvouletého, dvaapůlletého Oskara. Ty snímky jsou více či méně dobré, všechny dohromady jsou jen předstupněm onoho figurálního portrétu, který byl zhotoven k mým třetím narozeninám.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY