Zánik a vznik památkových péčí

Removu.cz Zánik a vznik památkových péčí Image
AUTOR
Tomáš Hájek
NÁZEV SOUBORU
Zánik a vznik památkových péčí.pdf
VELIKOST SOUBORU
3,38 MB

POPIS

Trávit čas knihou Zánik a vznik památkových péčí! Na našem webu removu.cz najdete knihu Zánik a vznik památkových péčí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

V roce 2004 vyšel u nás nový překlad díla A. Riegla „Der moderne Denkmalkultus“. Jistě ne pouhou shodou náhod si v roce 2005 připomeneme 100. výročí úmrtí tohoto významného rakouského kunsthistorika, který byl tak zakořeněn ve své době, tak z ní dýchal, že umřel takřka s ní. Nad Rieglovou knihou si čtenář znovu uvědomí, jak veliké filozofické, sociologické či politické téma památková péče představuje a jak byl prozatím jen ve zcela omezené míře tento potenciál využit.Tato kniha chce žánrově být filozofií památkové péče, což je žánr nepříliš častý, vlastně velmi málo častý. Dost možná je „filozofie“ příliš silným slovem, spíše jde o úvahy nad památkovou péčí, které se snaží objevit její stálé charakteristiky a následně zvláštním reflektujícím obloukem tyto charakteristiky vztáhnout na minulost památkové péče, její přítomnost a budoucnost. Vzejdou opravdu zajímavá zjištění. Celá tato kniha, přestože skládá Rieglovi – jeho bystrozrakosti a myšlenkové poctivosti – upřímný hold, vlastně pojednává o tom, že Rieglovy myšlenky už nestačí, aby vystihly naši dobu a její postoje.
INFORMACE

Zánik a vznik památkových péčí - Nakladatelství EPOCHA s.r.o.

Kniha: Zánik a vznik památkových péčí -- Filozofie památkové péče - Tomáš Hájek. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny.

Zánik a vznik památkových péčí (Tomáš Hájek) | Detail ...

Dispenzární péče - Pravidelný lékařský dohled nad pacientem trpícím určitou chorobou (diabetem, TBC, nádorem aj.) Trvalé sledování umožňuje pružnou úpravu léčby podle aktuálního stavu, účinnější předcházení komplikacím apod. součástí dispenzarizace bývá pravidelné zvaní pacienta na prohlídky.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY