Teorie a praxe nedemokratických režimů

Removu.cz Teorie a praxe nedemokratických režimů Image
AUTOR
Michal Kubát
NÁZEV SOUBORU
Teorie a praxe nedemokratických režimů.pdf
VELIKOST SOUBORU
3,56 MB

POPIS

Trávit čas knihou Teorie a praxe nedemokratických režimů! Na našem webu removu.cz najdete knihu Teorie a praxe nedemokratických režimů a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Ucelená publikace českých autorů o problematice totalitních a autoritativních režimů. Autoři čtenářům zprostředkovávají výsledky politologického výzkumu nedemokratických režimů moderní doby, definují a klasifikují totalitarismus a autoritarismus, všímají si rozdílů mezi oběma fenomény, problémů jejich legitimity, otázek autoritářské osobnosti a politického vůdcovství, totalitní ideologie a autoritativní mentality. Uvádějí rovněž konkrétní příklady nedemokracií 20. století, krátké analýzy systémů nacistického Německa, sovětského Ruska, ale i Maovy Číny a Pol Potovy Kambodži, frankistického Španělska, Salazarova Portugalska, Kaddáfího Libye, kádárovského Maďarska, lidového Polska kromě řady dalších i např. Slovenska v letech 1939 - 1945.
INFORMACE

Teorie a praxe nedemokratických režimů - Michal Kubát ...

Ucelená publikace českých autorů o problematice totalitních a autoritativních režimů. Autoři čtenářům zprostředkovávají výsledky politologického výzkumu nedemokratických režimů moderní doby, definují a klasifikují totalitarismus a autoritarismus, všímají si rozdílů mezi oběma fenomény, problémů jejich legitimity, otázek autoritářské osobnosti a ...

Teorie a praxe nedemokratických režimů

Monografie Teorie a praxe nedemokratických režimů je významně přepracovaným druhým vydáním knihy Teorie a praxe totalitních a autoritativních režimů (Dokořán, Praha 2004). Zásahy do původního textu jsou natolik hluboké, že předkládaná práce je v podstatě prací novou.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY