Současný terorismus

Removu.cz Současný terorismus Image
AUTOR
Otakar J. Mika
NÁZEV SOUBORU
Současný terorismus.pdf
VELIKOST SOUBORU
5,58 MB

POPIS

Hledáte knihu Současný terorismus? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2003 a autorem je Otakar J. Mika? Přečtěte si knihy online na našem webu removu.cz

Možnost vzniku biologického teroristického útoku neustále roste. Lze předpokládat, že v nejbližší budoucnosti bude těchto útoků přibývat, budou se vyznačovat zvýšením rozsahu postiženého území, nárůstem obětí, zaváděním nových zbraní… Přitom je zřejmé, že dokonalá ochrana včetně ochrany obyvatelstva nikdy nebude stoprocentní. V knize nebylo možné popsat a objasnit všechny aspekty současného terorismu, nicméně předkládá alespoň základní informace o tomto fenoménu současné doby. Čtenáři se dozví o integrovaném záchranném systému, ochraně obyvatelstva, první pomoci a doporučených modelech chování ohrožených osob.
INFORMACE

Kniha: Terorismus - Emil Souleimanov | Knihy.ABZ.cz

Terorismus a s ním spojený teror a šíření strachu můžeme vidět napříč celými dějinami. „Neporažená příšera" a současný největší nepřítel svobody se formoval do různých podob, měnil názvy, zbraně i místa působení.

Evropa, Rusko, teroristé a běženci | Odborná literatura a ...

Terorismus = systematické užívání fyzického násilí převážně vůči civilistům - politický nástroj slabých proti silným (strategie zaručuje rychlou a výraznou odezvu a představuje minimální riziko) - podle oblasti působnosti: - globální (celosvětový nebo v rámci více států) - regionální (v rámci 1 státu)

SOUVISEJÍCÍ KNIHY