Pohyblivý svátek

Removu.cz Pohyblivý svátek Image
AUTOR
Ernest Hemingway
NÁZEV SOUBORU
Pohyblivý svátek.pdf
VELIKOST SOUBORU
3,57 MB

POPIS

Pohyblivý svátek je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Ernest Hemingway. Přečtěte si s námi knihu Pohyblivý svátek na removu.cz

Pohyblivý svátek, v němž autor vzpomíná na bujará léta strávená v Paříži, vyšel až posmrtně roku 1964. Jeho memoárové črty sugestivně zachycují atmosféru města dvacátých let minulého století a obsahují i portréty řady osobností uměleckého světa, například Francise Scotta Fitzgeralda, Jamese Joyce nebo Ezry Pounda. Hemingway začal dílo psát roku 1957 a dopsal jej o tři roky později; je to kniha muže, který se v době sílící vnitřní krize ohlíží do let, kdy překypoval životním i spisovatelským elánem.
INFORMACE

Pohyblivý svátek - E-shop Antikvariát Olomouc

Pohyblivý svátek je jedním z nejslavnějších děl o romantické Paříži dvacátých let minulého století. Mnoho lidí podlehlo díky této knize kouzlu Paříže a vydávají se hledat místa, o kterých se autor ve svých vzpomínkách zmiňuje. Kniha byla vydána posmrtně v šedesátých letech.

Kniha: Pohyblivý svátek - Ernest Hemingway | Knihy.ABZ.cz

Liturgický rok - pohyblivý svátek. Popeleční středou začíná Postní doba (Aktuality) Je důležité, aby se křesťan v postní době nezabýval sám sebou, ale především Bohem samotným... Velikonoce (Aktuality) Květná neděle, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota; velikonoční noc (vigilie), příběh Velikonoc.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY