Advokáti proti totalitě

Removu.cz Advokáti proti totalitě Image
AUTOR
Ondřej Šebesta
NÁZEV SOUBORU
Advokáti proti totalitě.pdf
VELIKOST SOUBORU
2,91 MB

POPIS

Hledáte knihu Advokáti proti totalitě? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Ondřej Šebesta? Přečtěte si knihy online na našem webu removu.cz

Kniha představuje životní osudy jedné advokátky, osmi advokátů a jednoho advokátního koncipienta. Každému z nich postavilo 20. století do cesty nejednu životní křižovatku, nejednu osudovou volbu: zda se dál přizpůsobit režimu a jako mnozí jiní podlehnout strachu o sebe a své blízké, nebo se odvážným bojem za právo a spravedlnost totalitě vzepřít.Každý z těch deseti našel svoji cestu, od níž je neodradilo ani tušení trýznivých obětí. Někteří strávili desítky let v komunistických kriminálech, jiní museli navždy opustit advokacii, jeden z nich byl po zinscenovaném politickém procesu popraven. Všichni ohrozili své rodiny i své blízké. Nikdo z nás by s nimi neměnil. O to víc je třeba vážit si jejich statečných činů i rozhodnutí.Kniha je součástí stejnojmenného projektu Advokáti proti totalitě, kterým Česká advokátní komora v roce 30. výročí listopadové revoluce 1989 připomíná principy, na nichž je advokacie postavena: nezávislost, mlčenlivost a samospráva. Osudy osobností, na které je advokacie právem hrdá, nesmí být nikdy zapomenuty. Jako zdvižený ukazováček připomínají, že boj proti totalitě nekončí ani v době veskrze demokratické. V knize se dočtete o Kamillu Reslerovi, Jiřím Křížkovi, Jaroslavu Borkovcovi, Rastislavu Váhalovi, Františku Hejném, Dagmar Burešové, Otakaru Motejlovi, Jánu Čarnogurském, Jiřím Machourkovi a Milanu Hulíkovi.
INFORMACE

Advokáti proti totalitě - Úvodní strana - Advokáti ...

V knize Advokáti proti totalitě popisujete i jednu nátlakovou akci, kde jste na vyhrůžky, že advokáta nemusíte dělat věčně, reagoval tak, že klidně můžete jít zase dělat zedníka…. Tomu vyslýchajícímu jsem také řekl, že ani on nemusí být druhý demn majorem. Nemohl jsem mu ale říct, že přijde revoluce.

Hulík: Když jsem rozpouštěl estébáky, chránili mě ...

Kniha Advokáti proti totalitě | Zdroj: Advokátní deník. Při psaní knihy odhalili autoři zcela nový příběh ze života doktorky Burešové. „Domnívali jsme se, že se již nic nového o doktorce Burešové nedozvíme, že její hlavní kauzou bylo zastupování paní Palachové.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY