Alfons Mucha - Slovanská epopej

Removu.cz Alfons Mucha - Slovanská epopej Image
AUTOR
Karel Srp
NÁZEV SOUBORU
Alfons Mucha - Slovanská epopej.pdf
VELIKOST SOUBORU
3,97 MB

POPIS

Alfons Mucha - Slovanská epopej je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Karel Srp. Přečtěte si s námi knihu Alfons Mucha - Slovanská epopej na removu.cz

Výpravná velkoformátová publikace vydaná ku příležitosti výstavy konané ve Veletržním paláci představuje monumentální dílo Alfonse Muchy.Tematické rozpětí Slovanské epopeje sahá od působivých představ slovanského dávnověku a uctívání pohanských božstev, přes znázornění historicky doložených událostí, důležitých především z myšlenkového a kulturního hlediska, až po závěrečnou vizi duchovního významu Slovanstva pro celé lidstvo. V deseti plátnech se Mucha zabýval českými dějinami: „česká epopej“ představovala ideovou osu celého díla. Mucha kladl důraz na husitství a Jednotu bratrskou, tedy etapu, kterou v souhlase s Františkem Palackým, Ernestem Denisem, Jaroslavem Bidlem a Tomášem Garriguem Masarykem považoval za nejvýznamnější.
INFORMACE

Alfons Mucha: Two worlds | Go To Brno

World-famous canvases by Alfons Mucha to be exhibited together with a collection of his posters. The Slav Epic (Slovanská epopej) in Brno will be a truly unique event on a global level. It will combine two opposing worlds of renowned Art Nouveau artist Alfons Mucha's works - the majestic Slav Epic and a unique collection of posters.

MUCHA V PRAZE: Slovanská epopej je přístupná (Portál ...

Kniha má 336 stran, z toho 80 % stran je obrazových zobrazující zdigitalizovaná plátna Slovanské epopeje. Zbylých 20 % stran je věnováno informativním, technickým a doplňkovým textům, na kterých se podíleli čeští filozofové, kurátoři a historikové, kteří se tématem Slovanská epopej a Alfons Mucha věnují celoživotně.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY