Guláše

Removu.cz Guláše Image
AUTOR
Tibor Kramár
NÁZEV SOUBORU
Guláše.pdf
VELIKOST SOUBORU
5,50 MB

POPIS

Guláše je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Tibor Kramár. Přečtěte si s námi knihu Guláše na removu.cz

Nejrozsáhlejší kniha věnovaná gulášům na našem knižním trhu, jejímž autorem je známý slovenský kuchařský mistr Tibor Kramár.Téměř 500 receptů a variací na původní maďarskou specialitu, která dobyla celý svět. Osvědčené klasické návody na guláše, perkelty, paprikáše a tokáně z hovězího, vepřového či drůbežího masa, zvěřiny a ryb. Oblíbený pokrm lze připravit také z brambor, zeleniny a hub.Knihu doplňuje kapitola věnovaná osvědčeným i neobvyklým přílohám a výběr receptů na populární gulášové a příbuzné polévky.
INFORMACE

Jak zahustit guláš, aby byl dokonalý? Vyzkoušejte naše ...

Variace guláše:-Do guláše asi v polovině přípravy můžeme dát 2-3 kuličky jalovce.-Ke konci dušení můžeme přidat na tuku podušené houby nebo nakrájené žampiony. Povaříme cca10 minut.-Ke konci dušení můžeme přisypat na nudličky nakrájenou sterilovanou okurku nebo kolečka cibule.

Guláš - roky jsem hledala ideální recept - Vitalia.cz

Připravte si jíšku. Na másle nebo oleji osmahněte 2 lžíce mouky, až je hezky hnědá a voní. Do horkého guláše zamíchejte horkou jíšku a vše provařte asi 10 minut. Pak guláš dosolte, opepřete, přidejte utřený česnek a majoránkou. Dochucení je na vás, jestli máte raději výraznější nebo jemnější omáčku.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY