Zajatkyní Stalina i Hitlera

Removu.cz Zajatkyní Stalina i Hitlera Image
AUTOR
Margarete Buber-Neumannová
NÁZEV SOUBORU
Zajatkyní Stalina i Hitlera.pdf
VELIKOST SOUBORU
2,74 MB

POPIS

Zajatkyní Stalina i Hitlera je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Margarete Buber-Neumannová. Přečtěte si s námi knihu Zajatkyní Stalina i Hitlera na removu.cz

Otřesná zpráva o osmi letech strávených ve vězeních.Kniha je příběhem ženy 20. století, která chtěla prožít život ve shodě se svým svědomím. Obě ideologie, komunismus i nacismus, poznala zevnitř a na vlastní kůži. Po zážitku krveprolití první světové války a tváří v tvář následným otřesným sociálním poměrům v Německu se stala komunistkou, přes prvotní nadšení si však uchovala kritickou mysl. To ji předurčilo k tragickému osudu v okamžiku, když se o deset let později uchýlila do moskevského exilu. Jejího manžela Heinze Neumanna, předního člena Komunistické strany Německa, sovětští komunisté záhy uvěznili a poté zastřelili. Margarete Buber-Neumannová byla rovněž zatčena a poslána do gulagu. V roce 1940 ji Sověti vydali nacistickému Německu a až do jara 1945 byla vězněna v koncentračním táboře v Ravensbrücku.
INFORMACE

Lenin stalin a hitler | HLEDEJCENY.cz

Zajatkyní Stalina i Hitlera--SKUTOČNÝ PRÍBEH--Svět v temnotě--Margarete Buber-Neumannová--2011--český jazyk--počet strán 338--pevná väzba s prebalom--kniha je ako nová raz čítaná bez poškodenia vhodná aj ako DARČEK--POPIS:Kniha Zajatkyní Stalina i Hitlera je příběhem ženy 20. století, která chtěla prožít život ve shodě se svým svědomím.

Zajatkyní Stalina i Hitlera : svět v temnotě (Book, 2011 ...

Zajatkyní Stalina i Hitlera. Svět v temnotě Barrister & Principal, Brno 2011, 400 stran cenné svědectví o boji ženy intelektuálky a matky dvou dcer za přežití stalinistického gulagu i hitlerovského lágru se dostává k českému čtenáři s politováníhodným zpož-děním.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY