Západní stěna

Removu.cz Západní stěna Image
AUTOR
Reinhold Messner
NÁZEV SOUBORU
Západní stěna.pdf
VELIKOST SOUBORU
9,13 MB

POPIS

Západní stěna je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Reinhold Messner. Přečtěte si s námi knihu Západní stěna na removu.cz

Spolu se svými dvěma kamarády se Messner pokouší zdolat západní stěnu Ortleru cestou, kterou dvě stě let nikdo nepoužil. Výstup má dramatický průběh. Horolezci uvízli na svislé stěně v tisícimetrové výšce. Situaci komplikuje hustá mlha i obrovský ledový převis nad nimi. Cesta zpátky však není možná, a zbývá jen únik směrem vzhůru. Messner se znovu musí spolehnout na své neomylné instinkty, které z něj učinily nejslavnějšího horolezce všech dob. Dramatické líčení výstupu protkává Messner vzpomínkami, jak zdolával nejobtížnější alpské trasy. Neschází ani o úvahy o tom, jak si lidé přírodu uzpůsobují k tomu, aby jim mohla poskytovat konzumní zážitky. Vyslovuje se pro uchování „nebezpečného prostoru hor“ i pro další generace. Reinhold Messner je světově známý horolezec a aktivista v boji za záchranu životního prostředí. V knize dramaticky líčí náročné horolezecké výstupy, nechybí v ní ani vzpomínky a úvahy o smyslu horolezectví i o devastaci horské přírody. Je určena především čtenářům se zájmem o horolezectví, milovníkům hor a dobrodružství.
INFORMACE

Gasherbrum IV | Expedice k západní stěně

V dalších letech horolezce nejvíce přitahovala 2500 m vysoká západní stěna. Výstup (4) se podařil v roce 1985 polsko-rakouské dvojici Wojciech Kurtyka a Robert Schauer. Postupovali alpským stylem a ve stěně strávili 8 dní a další tři dny na sestupu.

Le Portalet (3344m) - západní stěna, I/PD 40˚, 250m ...

Západní stěna od Reinhold Messner v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY