Žulové krajiny středních Čech

Removu.cz Žulové krajiny středních Čech Image
AUTOR
Václav Cílek
NÁZEV SOUBORU
Žulové krajiny středních Čech.pdf
VELIKOST SOUBORU
9,90 MB

POPIS

Trávit čas knihou Žulové krajiny středních Čech! Na našem webu removu.cz najdete knihu Žulové krajiny středních Čech a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Tato kniha je návodem, jak se dívat v místech, kde jsme toho ještě nedávno mnoho neviděli. Je chválou nenápadně sloužících žul a oslavou obyčejných krajin. Praha je možná zlatem této země, ale její solí jsou nenápadné kraje ležící tam, kde nevede dálnice a nikomu nestojí za to postavit billboard. Při hlubším ponoru se projeví, že to, co vypadalo obyčejně, má ve skutečnosti své kouzlo, kterého si zpočátku ani nevšimneme, podobně jako nevidíme, co nosí indiánský náčelník ozdobený mohutnou čelenkou v kapse svých kožených kalhot. Na Petrovicku jsou takovým nezjevným tajemstvím staré cesty lemované suchými zídkami, jinde viklany a skupiny omšelých, prastaře působících balvanů, skalní misky či mechové zahrádky, žluť kvetoucích janovců a fialový vřes na žulovém písku.
INFORMACE

Žulové krajiny středních Čech (Václav Cílek a kolektiv)

Žulové krajiny středních Čech 4.5 2 recenze Tato kniha chce upozornit na pozoruhodné, ale přehlížené krajiny zejména na rozhraní středních a jižních a rovněž na pomezí středních a jihozápadních Čech, pro které jsou typické skupiny rozptýlených žulových balvanů.

Žulové krajiny středních Čech (Václav Cílek a kolektiv)

Žulové krajiny středních Čech (Václav Cílek a kolektiv) Navigace: Homepage > e-Obchod > Nově zařazené knihy > Září 2019 > Žulové krajiny středních Čech (Václav Cílek a kolektiv) Související odkazy: Rozvadov 1621 - Výzkum bojiště třicetileté války (Václav Matoušek, Pavel Hrnčiřík, Zdeněk Šámal) | Rytíři svatého Jana (Ondřej Fibich) | Kouzelné Vánoce ...

SOUVISEJÍCÍ KNIHY