Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu

Removu.cz Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu Image
AUTOR
Jindřich Květ
NÁZEV SOUBORU
Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu.pdf
VELIKOST SOUBORU
4,44 MB

POPIS

Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jindřich Květ. Přečtěte si s námi knihu Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu na removu.cz

Jan Theobald Held (1770–1851) byl nejenom výraznou postavou počátků novodobé medicíny u nás, jedním z předních reprezentantů pražské univerzity a zároveň také hudebním skladatelem i výkonným hudebníkem, ale především mužem s neobyčejně zajímavým, téměř „stendhalovským“, jak píše autorka úvodu, životním příběhem. A pro dobu, kdy nadaní lidé byli přesvědčeni, že svými schopnostmi, talentem a pracovitostí mohou dosáhnout stejné prestiže jako lidé se šlechtickým predikátem, byl Heldův životní příběh charakteristický. Chlapec, který vzešel z poměrně chudých venkovských poměrů, se vlastním přičiněním vypracoval na předního pražského lékaře, ba dokonce i na rektora Karlo-Ferdinandovy univerzity, a navíc, obdařen mužným šarmem a hudebním nadáním, se dokázal suverénně pohybovat v prostředí šlechtických salonů, okouzlovat krásné dámy a získávat přátelství osobností z uměleckého světa. Zároveň ale nikdy neztratil ze zřetele svět lidské bídy a nemoci a jako dlouholetý ředitel nemocnice milosrdných bratří vynakládal mnoho sil na zmírňování lidského utrpení a pomoc potřebným.
INFORMACE

Held, Jan Theobald : Fakta a poznámky k mému budoucímu ...

Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu I.. Kdo napsal knihu Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu I.? Autorem je Daniela Tinková. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.

Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu | Odborná ...

Fakta a poznámky k mému budoucímu nekrologu I. : vzpomínky pražského lékaře na léta 1770-1799 /

SOUVISEJÍCÍ KNIHY