Štukatérství

Removu.cz Štukatérství Image
AUTOR
Miloš Gavenda
NÁZEV SOUBORU
Štukatérství.pdf
VELIKOST SOUBORU
2,65 MB

POPIS

Štukatérství je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Miloš Gavenda. Přečtěte si s námi knihu Štukatérství na removu.cz

Na našem současném trhu ojedinělá publikace, přinášející zevrubnou informaci o štukatérském oboru, jehož největší rozkvět byl v českých zemích v 18. století. Nicméně toto pozoruhodné umělecké řemeslo přežilo až do současnosti a jeho mistři se dnes uplatňují při restaurování památek, dekoraci interiérů, ale i při realizaci výtvarných děl. Autoři se zevrubně věnují používaným historickým i současným materiálům a technologiím. V dalších kapitolách jsou podrobně popisovány jednotlivé techniky, ilustrované přehlednými kresbami a fotografiemi pracovních postupů. Kniha se zabývá i dnes málo známým speciálním technikám, jako je scagliola, umělé mramory, štukolustro apod. Závěrečná kapitola je pak věnována povrchovým úpravám. Kniha je určena širokému okruhu těch, kteří ve své činnosti přicházejí s touto technikou do styku, především pracovníkům památkové péče, studentům výtvarných škol, architektům a pracovníkům stavebních profesí.
INFORMACE

E-kniha: Štukatérství | Knihy.ABZ.cz

Kniha: Štukatérství Autor: Miloš Gavenda ; Ludvík Losos Na našem současném trhu ojedinělá publikace, přinášející zevrubnou informaci o štukatérském oboru, jehož největší rozkvět byl v českých zemích v 18. století.

Dědicové starých řemesel: Štukatérství — Česká televize

Štukatérství - Jan Jistebnický. Vše začalo, když mě můj otec přivedl k úžasnému řemeslu štukatéra a vše co uměl mě naučil, za což mu tímto děkuji. V r .1996 jsem se vyučil uměleckým štukatérem na SOU uměleckořemeslné výroby v P-9, Podkovářská .

SOUVISEJÍCÍ KNIHY