Homo sapienne

Removu.cz Homo sapienne Image
AUTOR
Niviaq Korneliussen
NÁZEV SOUBORU
Homo sapienne.pdf
VELIKOST SOUBORU
9,56 MB

POPIS

Homo sapienne je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Niviaq Korneliussen. Přečtěte si s námi knihu Homo sapienne na removu.cz

Román HOMO sapienne zahýbal v roce 2014 nejen grónskou kulturní scénou, ale vzbudil zájem i v mezinárodních literárních kruzích. Netradiční ženská koncovka v názvu a zdůrazněné slovo „homo“ odkazující na homosexualitu naznačují, že od grónské autorky rozhodně nelze čekat popis úchvatných přírodních scenérií. Fia, Sára, Inuk, Arnaq a Ivik, hlavní postavy s různou sexuální orientací, vstupují do vzájemných vztahů, které se postupně komplikují, vyostřují a mění. Stejně jako většina vrstevníků po něčem touží, milují se a podvádějí, pochybují a doufají, ovšem v prostředí konzervativního sedmnáctitisícového grónského maloměsta.Styl románu čtenáře svou smyslností okamžitě pohltí. Niviaq Korneliussenová procítěně líčí vyloučenost a každodenní problémy protagonistů a ve svém boji s předsudky využívá nové vyprávěcí postupy a formální inovace. Kniha byla přeložena do němčiny a angličtiny a chystá se také švédská a norská verze.
INFORMACE

Kniha: Homo sapienne - Niviaq Korneliussenová | Knihy.ABZ.cz

Román HOMO sapienne zahýbal v roce 2014 nejen grónskou kulturní scénou, ale vzbudil zájem i v mezinárodních literárních kruzích. Netradiční ženská koncovka v názvu a zdůrazněné slovo „homo" odkazující na homosexualitu naznačují, že od grónské autorky rozhodně nelze čekat popis úchvatných přírodních scenérií.

Homo sapienne (Niviaq Korneliussen) | Detail knihy | ČBDB.cz

Homo sapienne ale rozhodně za pozornost stojí. Na českém knižním trhu se totiž objevila kniha, která nemá obdoby. Je to něco zcela jiného, než na co jsme zvyklí. Grónská literatura si tak pomalu, ale jistě v literárním světě hledá své místo. Musíme jen doufat, že to bude mít snadnější než doposud.

SOUVISEJÍCÍ KNIHY